Mistrzostwa Wielkopolski 2012 PDF Drukuj E-mail

Najlepsi zawodnicy województwa startowali w Mistrzostwach Wielkopolski w których prawo startu mają tylko „32” wyłonione po III turniejach wojewódzkich. W turniejach uczestniczyła bardzo liczna grupa reprezentantów Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego.

W dniu 15 kwietnia w Poznaniu rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek srebrny medal wywalczyła wychowanka LKTS Lubanta Luboń – Anita Chudy. Anita awansowała na Półfinały do Pucharu Polski Młodziczek które rozegrane zostaną 1 maja w Międzyzdrojach.

W kategorii chłopców miejsce 8 zajął Bartosz Pytlak, a w przedziale 13-16 zawody zakończył Krzysztof Katafiasz.

W weekend 21-22 kwietnia rozegrano kolejno w Poznaniu MW Kadetów i Juniorów.

W kadetach najlepsze miejsce zajął Mikołaj Siwierski, który zakończył turniej na bardzo dobrym 7 miejscu. W kategorii kadetek w przedziale 9-12 zawody zakończyły Kinga Kaczmarek i Maria Nowak a miejsce 13 zajęła Zuzanna Mikołajczak. W gronie juniorów piąty był Szymon Kędziora,  9-12 Damian Troszczyński, a 13-16 Łukasz Troszczyński.